Karta podarunkowa – czy to dobry sposób nagrodzenia pracownika?

Zmotywowany pracownik wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Wielu pracodawców obecnie zastanawia się, w jaki sposób nagrodzić kadrę, aby osoby zatrudnione poczuły się docenione. Ciekawym rozwiązaniem są świadczenia pozapłacowe. Wybór kart podarunkowych to świetny sposób na nagrodzenie zespołu. Warto sprawdzić, jakie korzyści daje takie świadczenie i jak je rozliczyć.

Karta podarunkowa dla pracownika – czym jest?

Czym się różni karta podarunkowa od przyznania premii? To drugie rozwiązanie jest w pełni opodatkowane i oskładkowane. Natomiast karta prezentowa może zostać sfinansowana ze środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Jeśli jej wartość nie przekracza 1000 zł rocznie, jest ona traktowana jako świadczenie nieopodatkowane. W przypadku większej kwoty, PIT należy policzyć dopiero od nadwyżki. Zatem wartość karty podarunkowej ma tu duże znaczenia. Czym jednak jest taka nagroda? To karta przedpłacona, z której środki można wykorzystać np. sklepach stacjonarnych, online czy punktach usługowych. Wśród najpopularniejszych rodzajów tego świadczenia wymienia się:

  • karty na siłownię,
  • karty lunchowe,
  • karty przedpłacone do wykorzystania wedle własnych upodobań.

Osoba obdarowana takim prezentem z pewnością poczuje większą chęć do pracy, a sam pracodawca zyska w oczach zespołu i potencjalnych kandydatów. W zależności od preferencji przedsiębiorstwo może zdecydować się na papierowy kupon czy dyskietkę w formie fizycznej. Obecnie jednak coraz więcej firm wybiera elektroniczne karty podarunkowe. Wynika to z szybszego sposobu realizacji i dystrybucji takiej nagrody. Ponadto wtedy pracownik może wygodnie sprawdzić saldo karty przez internet.

Jakie są korzyści ze zdecydowania się na kartę podarunkową dla pracownika?

Zastanawiasz się, czy karta upominkowa to odpowiednia nagroda dla Twoich pracowników? Oto korzyści, jakie niesie za sobą takie rozwiązanie:

  • większe zadowolenie pracowników, co przekłada się na efektywniejszą pracę,
  • poprawa wizerunku pracodawcy,
  • lepsze wyniki przedsiębiorstwa dzięki zmotywowanej kadrze,
  • poprawa atmosfery w miejscu pracy.
Przeczytaj także:  Adres do korespondencji - niezbędnik każdego przedsiębiorcy

Zatem trudno się dziwić, że coraz więcej firm decyduje się na docenienie zespołu kartą upominkową. Warto zadbać, aby dopasować ten produkt w taki sposób, aby trafiał w potrzeby pracowników. 

Karty podarunkowe dla pracownika – jak je rozliczyć?

Karta podarunkowa to dobry sposób na zmotywowanie pracownika. Natomiast wiele firm zastanawia się, w jaki sposób rozliczyć takie świadczenie. W świetle przepisów karta podarunkowa sfinansowana przez ZFŚS na cele socjalne nie podlega opodatkowaniu do kwoty 1000 zł rocznie. Natomiast świadczenia o innym charakterze stanowią przychód pracownika. W takiej sytuacji należy kartę podarunkową opodatkować i uwzględnić przy wyliczaniu składek ZUS.

Art. Sponsorowany

Karta podarunkowa – czy to dobry sposób nagrodzenia pracownika?
Przewiń na górę